piątek, 23 lutego, 2024

Bójka na dworcu. Dwóch mężczyzn zostało pobitych

Trzech młodych mężczyzn zatrzymała wągrowiecka policja na dworcu kolejowym w Przysieczynie. Są podejrzani o brutalne pobicie mężczyzny za to, że zwrócił im uwagę, by nie niszczyli wiaty peronowej i drugiego za to, że się za nim wstawił.

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 października wieczorem na dworcu w Przysieczynie. Obsługa szynobusu jadącego z Poznania do Wągrowca zbliżając się do stacji zauważyła leżącego na peronie i pobitego mężczyznę oraz trzech innych, którzy uciekali na widok szynobusu. Po zatrzymaniu szynobusu maszynista zapytał, co się stało – i wezwał policję.

“Policjanci na miejscu ustalili, że jeden z mieszkańców Przysieczyna zauważył młodych mężczyzn na peronie” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. – “Zaniepokoiły go odgłosy, gdyż słyszał uderzenia w znajdującą się tam wiatę przystankową. Postanowił zainterweniować i zwrócić im uwagę, aby jej nie niszczyli. To, jak się okazało, wzbudziło u nich agresję. Zaatakowali mężczyznę, bili pięściami po głowie, a jak upadł, to zaczęli go kopać. Tę sytuację zauważył jego znajomy, który zwrócił uwagę, aby przestali go bić. Ten również stał się ofiarą. Został uderzony w brzuch i zepchnięty z rampy peronu na torowisko. Jeden z mężczyzn dodatkowo wyciągnął nóż i groził mu pozbawieniem życia”.

Napastnicy zbiegli, gdy zobaczyli nadjeżdżający szynobus. Do pobitych wezwano karetkę – jeden z nich doznał tak poważnych obrażeń, że trzeba go było przewieźć do szpitala. Ofiary napaści nie znały napastników – umieli tylko powiedzieć, że było ich trzech i mieli około 20 lat.

Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w tej sprawie – i jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego podejrzanego o pobicie, 23-letniego Dariusza N., który od kilku dni przebywał w Przysieczynie.
“Dwóch pozostałych podejrzanych 20-letni Tomasz N. i 27-letni Natan Z. ukrywało się u znajomych na terenie Wągrowca” – informuje KPP w Wągrowcu. – “Zostali zatrzymani dobę po zdarzeniu. Wszyscy zatrzymani, pomimo młodego wieku, mieli notowania kryminalne za m.in. kradzieże z włamaniem, uszkodzenie ciała, zgwałcenie, znęcanie. Dodatkowo 23-latek miał dopuścić się przestępstwa w warunkach recydywy. Mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w pobiciu, w którym narazili dwóch pokrzywdzonych mężczyzn na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo Dariusz N. usłyszał zarzut stosowania gróźb karalnych”.

Zatrzymani złożyli wyjaśnienia, ale nie były one zgodne z ustaleniami śledczych. Sąd Rejonowy w Wągrowcu uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu 28 października zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wobec wszystkich trzech zatrzymanych. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Strona głównaWągrowiecBójka na dworcu. Dwóch mężczyzn zostało pobitych