sobota, 24 lutego, 2024

“Bezpieczne Walentynki 2024”. Akcja edukacyjna sanepidu w Poznaniu

W Poznaniu ruszyła akcja “Bezpieczne Walentynki 2024” zainicjowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości na temat HIV, AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. W związku ze zbliżającym się Świętem Zakochanych, lokalne władze sanitarne skoncentrowały się na edukacji młodzieży, oferując serię wykładów oraz punkty informacyjno-edukacyjne w wybranych szkołach średnich.

Program edukacyjny obejmuje wykłady, które odbędą się w trzech różnych placówkach oświatowych w Poznaniu. Uczniowie Zespołu Szkół Handlowych będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu 6 lutego o godzinie 11:00, natomiast Zespół Szkół Zawodowych nr 1 zaplanował swoje spotkanie na 7 lutego o godzinie 11:30. Dodatkowo, Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 przygotowuje się na wykład, który odbędzie się 8 lutego o godzinie 12:00.

Dzień Świętego Walentego jest doskonałym momentem, aby zwrócić uwagę na znaczenie odpowiedzialnych zachowań seksualnych i troski o własne zdrowie. W ramach akcji “Bezpieczne Walentynki”, mieszkańcy Poznania mogą również skorzystać z bezpłatnych i anonimowych testów w kierunku HIV. Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy ulicy Mickiewicza 5/4 jest otwarty w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku, a osoby zainteresowane mogą uzyskać dalsze informacje kontaktując się telefonicznie.

Statystyki z 2023 roku wskazują, że w powiecie poznańskim odnotowano 134 przypadki zakażeń HIV, co stanowi lekkie zmniejszenie w porównaniu do roku poprzedniego, gdzie zarejestrowano 141 przypadków. W ubiegłym roku zgłoszono również jeden przypadek śmiertelny i 8 przypadków AIDS. Dane te podkreślają konieczność kontynuacji działań edukacyjnych i profilaktycznych w zakresie zdrowia seksualnego.

Strona głównaPoznań"Bezpieczne Walentynki 2024". Akcja edukacyjna sanepidu w Poznaniu