Awaria sygnalizacji na św. Wawrzyńca i Żeromskiego w Poznaniu. Znowu!

korki Niestachowska fot. L. Łada

Poznańscy kierowcy od rana alarmują, że na skrzyżowaniu Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca nie działa sygnalizacja świetlna. Do awarii na tym skrzyżowaniu dochodzi wyjątkowo często, a dziś, przy padającym obficie śniegu, jest to szczególnie niebezpieczne.

O awarii informują kierowcy na profilu „Gdzie jest wypadek w Poznaniu”. Według nich światła nie działają mniej więcej od godziny 7.00 rano. W efekcie kierowcy stoją w korkach, a sytuacji nie ułatwia pogoda – pada gesty śnieg, który utrudnia widoczność i jazdę.

Do awarii sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu dochodzi wyjątkowo często – co zadziwia tym bardziej, że przecież całkiem niedawno oddano ją do użytku, razem z nowym odcinkiem ulicy św. Wawrzyńca, czyli niespełna rok temu! Ulica została bowiem otwarta dla ruchu – przypomnijmy – 19 lutego 2022 roku. Od tego czasu na skrzyżowaniu miało miejsce kilka poważnych awarii sygnalizacji. Tylko w ubiegłym roku było ich co najmniej sześć, a z jedną z nich, z 5 października, drogowcy walczyli aż dwa dni.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: