Awaria sygnalizacji na nowym węźle w Poznaniu. Były korki!

węzeł Grunwaldzka fot. UMP

Od 25 lipca kierowcy mogą przejechać pod wiaduktem w ciągu Grunwaldzkiej w obie strony, co znacznie ułatwiło komunikację między Poznaniem a Plewiskami. Ale komunikacja nie obywa się bez problemów – 28 lipca doszło do awarii sygnalizacji świetlnej pod nowym tunelem.

Do awarii doszło po godzinie 19.00, jak informuje portal “epoznan”. Sygnalizacja na odcinku między Malwową a Grunwaldzką dawała zielone światło w obie strony, co doprowadziło do ogromnego zamieszania w całej okolicy – przypomnijmy, że choć ruch został tam dopuszczony, to jednak prace nadal trwają i jest to plac budowy.

Na miejscu zaczęły tworzyć się ogromne korki, które w piątkowe popołudnie, przed weekendem, były szczególnie dotkliwe dla kierowców. Stanie w korku trwało nawet kilkadziesiąt minut, a co bardziej zdesperowani kierowcy przejeżdżali na czerwonym świetle.

Awarię sygnalizacji potwierdził Zarząd Dróg Miejskich i na miejsce została wysłana ekipa techniczna do usunięcia awarii. Po kilkudziesięciu minutach sygnalizacja zaczęła działać prawidłowo.

Podziel się: