Awantura na dworcu. Kobieta uderzyła w twarz 16-latkę

Straż Ochrony Kolei, zdjęcie ilustracyjne fot. SOK

16-letnia dziewczyna na dworcu w Gnieźnie zwróciła uwagę 32-letniej kobiecie, że nie załatwia się potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym. W odpowiedzi kobieta rzuciła się do bicia 16-latki. Musiała interweniować Straż Ochrony Kolei.

Do zdarzenia doszło 21 marca, a strażników wezwał dyżurny ruchu stacji Gniezno, informując ich o szarpaninie na peronie drugim gnieźnieńskiego dworca.

„Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 32-letnią kobietę, która naruszyła nietykalność cielesną 16-latki” – informuje SOK na swojej stronie. – „Ze względu na bardzo agresywne zachowanie ujętej, zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Mundurowi ustalili, że 16-letnia mieszkanka Kłecka zwróciła grzecznie uwagę 32-latce, że w miejscu publicznym załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać nastolatkę, po czym uderzyła ją ręką w twarz”.

Strażnicy sprawdzili, czy nastolatka nie potrzebuje pomocy medycznej, ale dziewczyna jej nie chciała, a ujętą agresorkę przekazali policji. Okazało się, że to 32-letnia mieszkanka Grodziska Mazowieckiego. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą dalsze dochodzenie w tej sprawie, a jak informuje SOK – za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do roku, natomiast nieobyczajny wybryk zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karą nagany.

Podziel się:

Ostatnio dodane: