sobota, 24 lutego, 2024

Atak mężczyzny z nożem. Są nowe informacje

Policjanci nadal szukają sprawcy rozboju, do którego doszło 2 stycznia w rejonie ulicy Krańcowej. Okazało się jednak, że sama sytuacja wyglądała nieco inaczej.

Od wczoraj policjanci poszukują mężczyzny, który miał napaść z tasakiem na 16-latka – według informacji podawanych wczoraj. Jak teraz wyjaśnił mł. insp. Andrzej Borowiak z biura prasowego wielkopolskiej policji, napadnięty nie miał 16 lat, ale 41 i jest Brytyjczykiem. Napastnik nie miał tasaka, tylko nóż. Kwestia kradzieży plecaka i telefonu się zgadza, jednak telefon i plecak udało się odzyskać.

Według ustaleń policjantów napastnik próbował zaczepić Brytyjczyka już na przystanku tramwajowym na Garbarach. Wsiadł za nim do tramwaju i wysiadł na tym samym przystanku – przy Krańcowej. Włożył na głowę kominiarkę i grożąc napadniętemu nożem zażądał oddania telefonu oraz plecaka, po czym uciekł.

O napadzie zawiadomił policję świadek zdarzenia, a funkcjonariusze w ośmiu radiowozach ruszyli na poszukiwania mężczyzny z nożem. Udało im się znaleźć plecak – sprawca już wcześniej wyrzucił ukradziony telefon.

Policja nadal prowadzi postępowanie w tej sprawie, między innymi zabezpieczyła nagrania z okolicznych kamer monitoringu, ma też rysopis podejrzanego.

Źródło: KMP Poznań
Strona głównaPoznańAtak mężczyzny z nożem. Są nowe informacje