Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 26 kwietnia, 2024

Archiwalny Poznań na skwerze Romana Wilhelmiego

Unikatowe zdjęcia Poznania z okresu dwudziestolecia międzywojennego, zbiór archiwalnych pocztówek z tego okresu i miasto w czasach PRL. Wszystkie fotografie ożywione w fotoplastikonie można oglądać od 5 czerwca na skwerze Romana Wilhelmiego.

Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Poznaniu z okazji 100-lecia utworzenia sieci Archiwów Państwowych przygotowało jedyną w swoim rodzaju wystawę prezentującą archiwalne fotografie Poznania i jego mieszkańców.

Archiwalne fotografie ożywione w fotoplastikonie pokażą unikatowe kadry Poznania z okresu dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa wybitnego fotografa Henryka Poddębskiego oraz ciekawy zbiór archiwalnych zdjęć i pocztówek Poznania, pochodzący m.in. z I poł. XX w.

Po raz pierwszy zostaną też zaprezentowane niezwykłe zdjęcia Mogensa Tørsleffa, Norwega fotografującego w latach 50. Na kolorowych zdjęciach można zobaczyć zmieniające się miasto z czasów PRL-u. Fotografie prezentowane będą w technice stereoskopowej, dającej wrażenie trójwymiarowości oraz w 2D.

Fotoplastikon zapewnia: Fundacja Koncept
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – Niepodległa i dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Archiwa Państwowe

Zdjęcia można oglądać bezpłatnie w fotoplastykonie na Skwerze Romana Wilhelmiego od 5 czerwca do 8 lipca 2019 r.

Mat. pras., el

Strona głównaKulturaArchiwalny Poznań na skwerze Romana Wilhelmiego