Andrzej Tomaszewski, znany pilski malarz, nie żyje. Miał 78 lat

fot. pixabay

Wybitny polski artysta malarz, którego obrazy wystawiano w całej Europie, absolwent PWSSP w Poznaniu i pilanin od lat 70. ubiegłego wieku. Andrzej Tomaszewski zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

O śmierci artysty poinformował pilski urząd miasta, przypominając o jego zasługach dla Piły. Choć urodzony w 1945 roku w Żninie na Pałukach, Andrzej Tomaszewski mieszkał i pracował w Pile od początku lat 70., od czasu ukończenia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu – obecnie to Uniwersytet Artystyczny.

Dyplom z malarstwa sztalugowego obronił u prof. Stanisława Teisseyre’a, a z malarstwa architektonicznego – u prof. Zbigniewa Bednarowicza. Od 1974 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i konkursach malarstwa i wielokrotnie był nagradzany za swoją twórczość. Jego obrazy wystawiano na wystawach w Polsce, Szwecji, Niemczech, Francji, Austrii, Bułgarii i na Węgrzech.

W 2015 roku uroczyście świętował 50-lecie pracy twórczej. Niestety, jego pracę twórczą przerwała choroba nowotworowa, która go w końcu pokonała.

Podziel się:

Ostatnio dodane: