Andrzej Białas, poznański społecznik, zmarł dziś w nocy. Od 10 lat walczył z nowotworem.
Andrzej Białas, jako społecznik związany był z Prawem do Miasta. W ostatnich miesiącach był również pełnomocnikiem Jacka Jaśkowiaka do spraw społeczeństwa obywatelskiego. Wcześniej był m.in. szefem gabinetu prezydenta. Ze stanowiska musiał zrezygnować częściowo z uwagi na stan zdrowia.
Andrzej Białaś miał 62 lata. W ostatnich latach walczył z nowotworem.