Adrian Zandberg fot. FB

Adrian Zandberg odpowiedział premierowi Morawieckiemu. I w jakim stylu!

Doskonale przygotowane, merytoryczne, precyzyjne – i walące rząd oraz premiera wszystkimi błędami i niedociągnięciami PiS jak obuchem. Zdaniem komentatorów lider Lewicy “zaorał” swoim przemówieniem premiera Morawieckiego.

Tradycyjnie po expose premiera wygłaszają przemówienia szefowie klubów parlamentarnych. Było nudno i przewidywalnie – dopóki na mównicy nie pojawił się Adrian Zandberg. “Zaorał”, “zmiażdżył”, “pozamiatał” – tak oceniają jego przemówienie komentatorzy polityczni, a zapis wystąpienia lidera Lewicy błyskawicznie stał się hitem mediów społecznościowych.

Adrian Zandberg wytknął premierowi to, że posługuje sie pięknie brzmiącymi ogólnikami, które nic nie znaczą, a wbrew jego słowo w Polsce nie dzieje się lepiej, tylko gorzej, a Polska nie jest żadnym państwem dobrobytu.

– Młodzi nauczyciele zarabiają tyle, że nie da się za to przeżyć. Od lat nie podnieśliście płac szeregowym urzędnikom. Ludzie uciekają z budżetówki, bo pod pana rządami państwo staje się najgorszym z pracodawców – punktował Adrian Zandberg. – Po czterech latach nadal kwitną śmieciówki i na masową skalę jest łamane prawo pracy. Mieliście cztery lata, żeby to zmienić, żeby dać więcej narzędzi inspekcji pracy. To nie było kosztowne, a jednak się na to nie zdobyliście

Oto przemówienie Adriana Zandberga:

Wystąpienie Adriana Zanberga po Expose Mateusza Morawieckiego.

Wystąpienie Adriana Zanberga po Expose Mateusza Morawieckiego. ✅Płaca minimalna powinna rosnąć nie dlatego, że pan premier łaskawie się na to zgodzi, tylko wraz z gospodarką. Lewica zaproponuje nowy mechanizm: powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem. ✅W sektorze prywatnym nierówności są duże. Nic z tym nie zrobiliście. Lewica ma propozycję, jak to rozwiązać – to zwiększenie kompetencji inspekcji pracy, certyfikat sprawiedliwych płac. Położymy ten projekt na stole. ✅To moralny skandal, że starsza pani odchodzi od aptecznego okienka z niezrealizowaną receptą, bo nie stać jej na wykupienie leków. Z tym trzeba skończyć, bo to jest hańba dla Polski.✅Nowoczesne państwo dobrobytu jest gwarancją wolności. Wolności od biedy,od bezdomności,wolności od strachu i przemocy,ale też wolność wyboru. Polacy i Polki nie chcą żeby jakakolwiek władza mówiła im jak mają żyć,kogo wolno im kochać,z kim wolno im zakładać rodziny ✅Realne bezpieczeństwo Polski to Europa. To dobra współpraca z naszymi sąsiadami z zachodu i północy. Dlatego, proszę wybaczyć, budzą śmiech, pańskie słowa o polityce europejskiej. Przecież wy tę współpracę od kilku lat niszczycie

Opublikowany przez Lewica Wtorek, 19 listopada 2019

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze