AC dla motocykla – Co warto wiedzieć?

Dla motocyklistów ich jednoślad często ma ogromną  wartość sentymentalną. Dodatkowo prawdą jest, że motocykle warte są niemałe pieniądze, a ich kradzież może być prawdziwą tragedią dla właściciela. Chcąc zabezpieczyć się na tego typu zdarzenia, ale również uchronić się przed wysokimi kosztami napraw, warto sprawdzić jakie korzyści daje właścicielom motocykli ubezpieczenie autocasco.

1. Co obejmuje AC motocykla – Czy warto?
2. Ubezpieczenie motocykla – Przed czym chroni?
3. Gdzie kupić AC dla motocykla?

1. Co obejmuje AC motocykla – Czy warto?

Zarówno kolizja, jak i wypadek motocyklem związane są zazwyczaj z wysokimi kosztami za naprawę uszkodzeń. Warto zatem zapoznać się z ofertami, jakie mają dla motocyklistów towarzystwa ubezpieczeniowe i wybrać odpowiednie AC dla motocykla. Na rynku z łatwością można znaleźć rozwiązania, które zapewnią kompleksową ochronę i pozwolą na pokrycie kosztów naprawy. Nie tylko sam sprzęt jest istotny. Warto pomyśleć również o własnym zdrowiu i życiu. W tym celu należy wziąć pod uwagę ubezpieczenie NNW, które pozwoli na wypłatę odpowiedniego świadczenia w przypadku rozległych obrażeń podczas wypadku oraz pokryje koszty rehabilitacji i leczenia.

Wiele osób zniechęca się z powodu wysokości składki AC motocykla i nie bierze takiej możliwości pod uwagę. Warto jednak pamiętać, że bez wykupionej polisy wszelkie koszty związane z uszkodzeniami maszyny po wypadku należy pokryć z własnej kieszeni. W wielu przypadkach okazuje się to wręcz niemożliwe.

2. Ubezpieczenie motocykla – Przed czym chroni?

Jeżeli posiadasz już ubezpieczenie OC i dodatkowo chcesz zdecydować się na AC dla motocykla warto wiedzieć wcześniej jakie korzyści daje taka polisa. Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę w przypadku:

  • kradzieży motocykla lub jego części,
  • uszkodzenia motocykla lub jego zniszczenia przez wandala,
  • uszkodzenia motocykla w wyniku wypadku drogowego,
  • uszkodzenia motocykla lub jego zniszczenie przez siły natury.

Warto podkreślić tutaj, że z ubezpieczenia AC najczęściej korzysta się w przypadku kradzieży pojazdu, na którą motocykle są szczególnie narażone.

Decydując się na tego rodzaju polisę trzeba mieć na uwadze, że zakres ochrony może być różny. Jest tak ze względu na to, że AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a przez to każde towarzystwo ubezpieczeniowe może proponować swoim klientom inną ofertę polisy. Porównując oferty w różnych towarzystwach warto zatem sprawdzać nie tylko cenę, ale przede wszystkim zakres ubezpieczenia.

Żeby uniknąć płacenia wysokich składek motocykliści często decydują się na skorzystanie z tak zwanych mini AC. Ubezpieczenie tego typu zapewnia ograniczony zakres ochrony. W takim przypadku można ubezpieczyć pojazd na przykład jedynie od samej kradzieży lub na wypadek uszkodzenia pojazdu przez żywioły.
Nawet posiadacze pełnego ubezpieczenia muszą jednak pamiętać o tym, że to głównie bezpieczna jazda może uchronić ich przed przykrymi konsekwencjami. Warto zatem zachować w czasie jazdy motocyklem szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie obowiązuje zasada prawej ręki.

3. Gdzie kupić AC dla motocykla?

Zakup polisy nie powinien sprawić nikomu większych problemów. Większość ofert można sprawdzić i porównać przez Internet na stronie ubezpieczenie.com.pl. Wszystko może odbyć się bez wychodzenia z domu. Natomiast osoby, które wolą porozmawiać na temat danej polisy mogą udać się do pobliskiego towarzystwa ubezpieczeniowego lub umówić się na telefoniczną konsultację.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: