A jednak! Tiba odchodzi z Lecha Poznań

Pedro Tiba fot. Marcin Rajczak Lech Poznań

Pedro Tiba po sezonie opuści Poznań. Według medialnych spekulacji, kolejnym klubem Portugalczyka może być Legia Warszawa. Z „Kolejorzem” żegna się ten Mickey van der Hart.

Spekulacji wokół przyszłości Tiby trwają od kilku dni. Pomocnik był w przeszłości jednym z czołowych piłkarzy „Kolejorza”. Od przyjścia do klubu Macieja Skorży jest natomiast głównie rezerwowym. Ze względu na wiek piłkarza (33 lata) w klubie mogą wątpić czy ten stan rzeczy się zmieni.

Portugalczykiem zainteresowana jest Legia Warszawa. Klub, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Polski, te rozgrywki ma kompletnie nieudane i prawdopodobnie latem dokona wielu zmian w swojej kadrze. Jednym ze wzmocnień ma być przyjście Tiby.

– Pedro to świetny piłkarz, który grał u nas przez cztery lata, był jednym z liderów zespołu, który awansował w 2020 roku do fazy grupowej Ligi Europy. Teraz też, kiedy tylko była potrzeba, w najlepszy możliwy sposób pomagał drużynie, dodawał jej ogromne doświadczenie w ważnych momentach i dołożył istotną cegiełkę do mistrzostwa kraju. W futbolu nic jednak nie trwa wiecznie. Bardzo dziękujemy mu za to, co zrobił dla Lecha, ale zdecydowaliśmy, że chcemy skorzystać z innych opcji w środku pomocy – skomentował odejście na oficjalnej stronie poznaniaków Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Zmiany w bramce. Klub żegna się z van der Hartem

Odejście Tiby nie jest jedyną zmianą w składzie. Z Lechem pożegnać ma się też van der Hart, który w ostatnim czasie był podstawowym bramkarzem „Kolejorza”. I chociaż rywalizację z Filipem Bednarkiem udawało mu się wygrać to zarówno kibice, jak i eksperci, wskazywali, że poznaniacy muszą poszukać sobie lepszego bramkarza.

– Mickey był u nas trzy lata, w kończącym się sezonie w lidze zagrał 15 razy, w połowie z tych spotkań zachował czyste konto i przyczynił się do sukcesu drużyny, ale teraz nasze drogi się rozchodzą – wyjaśnił Rząsa.

Klub poinformował już obu zawodników o swojej decyzji. Ich ostatnim spotkaniem będzie mecz z Zagłębiem Lubin.