spalony samochód fot. policja (2)

23-letni Ukrainiec podpalał samochody w Wielkopolsce. “Przyznał się i złożył wyjaśnienia”

Policjanci z Gostynia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilka podpaleń do których doszło pod koniec czerwca w jednej z miejscowości gminy Krobia.

Funkcjonariusze wytypowali 23-letniego Ukraińca, jako najbardziej prawdopodobnego sprawcę podpaleń. 20 czerwca około 2 w nocy mieszkańcy jednego z budynków usłyszeli głośny wybuch. Po wyjrzeniu przez okno zobaczyli, że dwa samochody płoną. Co gorsza, ogień mocno zagrażał okolicznym budynkom. Szczęśliwie mieszkańcom udało się ewakuować na czas. Łączna suma strat jakie ponieśli tej nocy to jednak prawie 50 tysięcy złotych!

– Po dwóch miesiącach wytężonej pracy kryminalnych ustalili sprawcę podpalenia – informuje Monika Curyk z wielkopolskiej policji. – 20 sierpnia policjanci zatrzymali 23-letniego obywatela Ukrainy, który trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj odbyło się jego przesłuchanie w gostyńskiej Prokuraturze. Usłyszał on zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu albo mieniu w wielkich rozmiarach. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zastosowała wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyń

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar