Zaczyna się II Wielkopolski Kongres Gospodarczy

W poniedziałek 23 września Konin – a w środę 25 września Poznań. Wielkopolska będzie gościć uczestników II Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego.

To nowe, istniejące zaledwie od roku w kalendarzu gospodarczym Wielkopolski, wydarzenie, służące relacjonowaniu życia gospodarczego w regionie. A jest co relacjonować: nasza gospodarka należy do najsilniejszych w kraju i nie opuszcza jej dobra koniunktura, a wielkopolscy samorządowcy i przedsiębiorcy trzymają rękę na pulsie, obserwując na bieżąco jej potencjalne możliwości, wyzwania i zagrożenia.

– Wielkopolski Kongres Gospodarczy odbywa się z inicjatywy przedsiębiorców i adresowany jest do przedsiębiorców – przypomina Marszałek Marek Woźniak. – I kongres okazał się strzałem w „10″ – uczestniczyli w nim i animatorzy życia gospodarczego w regionie, i przedsiębiorcy, i przedstawiciele naszego samorządu. Nie dziwi więc fakt, że wydarzenie, które zyskało przychylność nie tylko środowiska biznesowego w regionie, wręcz prosiło się o kontynuację.

Kongres organizują wspólnie Wielkopolska Rada Trzydziestu, czyli przedstawiciele najważniejszych w naszym regionie organizacji gospodarczych, i Samorząd Województwa, który ją powołał jako organ doradczo-opiniotwórczy Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Bierze w nim udział szerokie grono osób związanych z życiem gospodarczym regionu i mających na nie wpływ – przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki. Podczas dwóch spotkań – w stolicy Wielkopolski i co roku innym mieście regionu – dyskutują na temat rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowują rekomendacje dla Samorządu Województwa.

Tematykę obrad budują konkretne potrzeby zgłaszane przez wielkopolski biznes. Podczas II WKG wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, edukacji dla gospodarki przyszłości, gospodarce 4.0, procesom migracyjnym i ich wpływowi na rynek pracy, sukcesji oraz transformacji regionu konińskiego.

Kongres odbędzie się: 23 września 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie oraz 25 września 2019r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Formularz rejestracyjny, szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz profile prelegentów dostępne są jego na stronie internetowej.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: