Wystawa Dawida Stube „Zespół Kociego Krzyku”

W poniedziałek 15 października odbył się wernisaż Dawida Stube „Zespół Kociego Krzyku” w ramach IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki w Wielkopolskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Bolesława Prusa 3 w Poznaniu.

Sama wystawa potrwa do połowy listopada.

Projekt otrzymał:

* 1 nagroda Grand Press Photo 2018 w kategorii projekt dokumentarny
* 1 nagroda Wielkopolska Press Photo w kategorii Życie codzienne
* Projekt został zaprezentowany na Przeglądzie Talentów Tomasza Tomaszewskiego
* Publikacja w magazynie reporterów Duży Format

Igor ma 19 lat. Chłopcy w tym wieku zaczynają czerpać z życia: dojrzewają, przeżywają pierwsze bunty, pierwsze miłości, odkrywają świat…. Igor nie ma tego. Cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną „Zespół Kociego Krzyku”. Codziennie wraz z matką walczy o to, aby odkrywany przez niego świat, choć trochę przypominał ten normalny. Na początku ukazanie takiego świata było dla mnie celem projektu. Jednak im dłużej fotografowałem, tym bardziej wyłaniał mi się obraz dwojga ludzi, którzy mimo olbrzymich problemów w tej codziennej walce zbudowali ze sobą potężną więź między matką a synem. Filarem tej więzi jest miłość. To wcale nie jest więc tylko walka o codzienność. To przede wszystkim ciągłe poszukiwanie siły, w której dwoje ludzi tworzy między sobą głęboką relację, pomagającą im przetrwać.

Z projektu, który był budowany przez 4 lata wyłania się więc przede wszystkim obraz niezwykłej pielęgnacji miłości… Ale też również obraz chłopca samotnego, zagubionego. W tle jednak zawsze jest czuwająca nad nim matka. Jest dla niego filarem, na którym może się opierać w swojej trudnej codzienności. A on dla niej.

Dawid Stube – Fotograf. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem prowadzi studio Fotostube. Od 2012 do 2016 roku współpracował jako fotoreporter „Głosu Wielkopolskiego”. Zdobywca pierwszej nagrody w najważniejszym konkursie prasowym w Polsce – Grand Press Photo 2018

Finalista Grand Press Photo 2017. laureat konkursu prasowego Wielkopolska Press Photo. Finalista konkursu Fotografii Teatralnej (Instytut Teatralny) Aktualnie współpracuje z Teatrem Fredry w Gnieźnie. Swoje zdjęcia publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Polska The Times”, „Gazecie Wyborczej”, Newsweek.pl czy NaszeMiasto.

Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych. Jest typem marzyciela, każdego dnia próbuje spełniać swoje marzenia. Jego motto to: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą…

Autor: mat. pras. / Foto: Sławek Wąchała

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze