piątek, 1 grudnia, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ranko Ukulele w Leniwcu! (109670)

20 stycznia 2024 / 19:00

50PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Ranko Ukulele w Leniwcu! (109670)

Zapraszamy na kolejny kameralny koncert w Leniwcu. Tym razem odwiedzi nas Ranko Ukulele

Ranko to artystka z Poznania, której wdzięczne i bezpretensjonalne piosenki grane na ukulele zdobywają serca słuchaczy w każdym wieku. Przebojowość Ranko polega na jej sprawności w tekstach, dystansie do siebie, świata i humorze. Jej narracja pozbawia obciachu i pozwala żyć w zgodzie z sobą. Ranko jest świetną obserwatorką, która prowadzi nas przez ten świat nieoczywistą drogą, drogą bardziej bajkową, bardziej znośną, bardziej piękną. Nieodłącznym elementem twórczości Ranko są tzw. "bazgrołki", czyli własnoręcznie rysowane przez artystkę historie, ilustrujące jej piosenki i będące zarazem teledyskami do wielu z jej utworów.

Ranko Ukulele koncertuje od 2020 roku, przez ograniczenia pandemiczne początkowo głównie poprzez live streamy na youtubie i pojedyncze koncerty na otwartej przestrzeni w okresie letnim. Od 2022 występuje regularnie, m.in. we wspólnej trasie z Zenkiem Kupatasa oraz zespołem SMKKP. Artystka zagrała również jako support zespołu Mikromusic i gościnnie podczas koncertu Wojtka Szumańskiego. W 2023 Ranko wystąpiła także na kilku większych festiwalach muzycznych takich jak 3-majówka, Zew się budzi oraz Great September. Obecnie koncertuje w duecie z multiinstrumentalistą Pawłem "Paweuke" Wojciechowskim.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Ranko to artystka z Poznania, która śpiewa proste i zazwyczaj wesołe piosenki własnego autorstwa przy akompaniamencie ukulele. Teksty, bazujące na luźnych skojarzeniach i absurdalnym humorze, zyskały sporo słuchaczy, w szczególności dzięki popularności utworów “Kluska” i “Żaklin”. Z wykształcenia jest lingwistką, po kilku latach spędzonych w Kambodży wróciła do kraju (w sam raz na wirusa) i panoszy się głównie po Internecie na kanale Ranko Ukulele na YouTubie oraz wszędzie tam, gdzie znajdzie ludzi, którzy w głębi serca identyfikują się z pierogiem. Nieodłącznym elementem twórczości Ranko są tzw. „bazgrołki”, czyli własnoręcznie rysowane przez artystkę historie, ilustrujące jej piosenki i będące zarazem teledyskami do wielu z jej utworów. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Krotoszyn
Miejsce: Kawiarnia Leniwiec
Adama Mickiewicza 6 63-700
Data: 2024-01-20 19:00:00

Szczegóły

Data:
20 stycznia 2024
Godzina:
19:00
Koszt:
50PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/109670/Krotoszyn/Ranko+Ukulele/?utm_source=pp&utm_medium=424