Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Premierowe koncerty! Płyta „Za darmo” (94496)

21 maja @ 17:00

59PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Premierowe koncerty! Płyta "Za darmo" (94496)

Radek Bielecki, bezsprzeczny fundament wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka wyruszył w trasę koncertową promującą jego pierwszą autorską płytę pt. „Za darmo…”. Płytę, która notabene nagrana została wiele lat temu i do dnia dzisiejszego nie ujrzała światła dziennego (ale widać już światełko w tunelu). To prawdziwy „biały kruk” dla każdego melomana oraz wielbiciela wyszukanych i mądrych tekstów.

Przyszedł w końcu czas aby wyciągnąć z szuflady dziesiątki autorskich tekstów, które tną współczesne czasy jak bicz skórę, zmuszają do refleksji nad życiem, nad kondycją światopoglądową naszego kraju, nad płytkością słów i działań, którym bezwiednie ulegamy każdego dnia. A to wszystko okraszone iście „neonówkowym” żartem, humorem i zaskakującymi naszymi polskimi puentami (nie francuskimi pointami!) – to ważne!

W koncert smacznie wpleciony jest „wysublimowany kącik poetycki”, w którym Radek Bielecki deklamuje swoje wiersze zebrane w tomiku pt. „Wiersze dla Cieci” – są to wiersze dziecięce z dużą nutą dorosłego spojrzenia. Każdemu wersowi i każdej strofie towarzyszą salwy śmiechu publiczności. Tomik wierszy jest częścią dużej akcji charytatywnej na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Premierowe koncerty Radka Bieleckiego w 2023r. pokazały, że publiczność uwielbia członków Kabaretu Neo-Nówka – również w ich solowych projektach – wypełniając sale koncertowe do ostatniego miejsca.

Radkowi Bieleckiemu na scenie towarzyszy pięcioosobowy zespół fantastycznych muzyków znanych ze wszystkich najważniejszych i największych scen naszego kraju. To oni są winni aranżów muzycznych Radka:
Dawid Korbaczyński – gitara (założyciel i aktualny twórca sukcesu zespołu Mikromusic, dodatkowo gitarzysta w bandach Stanisława Soyki, Kuby Badacha czy Meli Koteluk).
Rober Jarmużek – piano (pianista Mikromusic, twórca Coherence Quartet).
Michał Maliński – perkusja (perkusista „Męskie Granie” oraz dowódca sekcji rytmicznych Kasi Nosowskiej, Grubsona czy Jareckiego).
Piotr Sypień – bas (niskie tony Stana Borysa i Kabaretu Neo-Nówka).
Wojciech Szklarkowski – akordeon (główny miech Neo-Nówki i formacji Żarówki).

Gwarantujemy, że będzie to niezapomniany wieczór!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Radek Bielecki – artysta, autor tekstów, muzyk i kabareciarz. Urodzony w 1978 r. Lidzbarku Warmińskim. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że gdyby nie wolne miejsca na porodówce urodziłby się na scenie. Radek Bielecki kojarzony z Kabaretem Neo-Nówka (i słusznie) postanowił spełnić swoje marzenia i nagrać płytę z piosenkami. Tym razem możemy go zobaczyć w zupełnie innej stylistyce, choć jak sam podkreśla momentami w tekstach czuć satyryczne zacięcie. Projekt muzyczny Radka Bieleckiego to jednak w większości bardzo osobiste teksty. Przez ostatnie pięć lat uzbierało się sporo tekstów, które wystarczająco długo leżały w szufladzie i nie nadawały się raczej do kabaretu – mówi o swoim muzycznym wcieleniu Radek Bielecki. Teraz postanowiłem je skonsumować. Zawsze marzyłem o własnym zespole i wyśpiewaniu kilku ważnych dla mnie rzeczy. Marzenia trzeba spełniać. Polecam. O brzmienie zespołu dbają zwodowi muzycy związani z takimi formacjami muzycznymi jak: Mikromusik , Jarecki czy Grubson. O specyficzne akustyczne brzmienie zadba dominujący w zespole akordeon i soczyste brzmienie kontrabasu. Artysta planuje nagranie i wydanie płyty jeszcze w tym roku. Aktualnie trwają prace nad materiałem. – Większość piosenek jest już wymyślona – podkreśla Radek Bielecki. Pracujemy teraz nad aranżacjami i planujemy w najbliższym czasie nagranie całego materiału w studio. Jeszcze w lutym pojawi się singiel promujący cały album. Planujemy także zagranie kilku nieprzypadkowych koncertów. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Koło
Miejsce: Miejski Dom Kultury
Słowackiego 5 62-600
Data: 2023-05-21 17:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
21 maja
Godzina:
17:00
Koszt:
59PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/94496/Ko%C5%82o/Radek+Bielecki/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Miejski Dom Kultury / Koło / KB
Słowackiego 5
Koło,Wielkopolskie62-600Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia