Międzynarodowy rockowo-jazzowy fusion i fantastyczne sceniczne show!
Hipnotyzujące brzmienie trąbki jednego z najbardziej cenionych i popularnych europejskich trębaczy jazzowych, Christopha Titza koresponduje z charyzmatycznymi partiami wokalnymi aktora-lalkarza i multiinstrumentalisty, Sambora Dudzińskiego. Wysublimowanym, gitarowym solom kompozytora i autora tekstów, Witka Łukaszewskiego akompaniują perkusyjne popisy jednego z najlepszych polskich bębniarzy młodego pokolenia, Kajetana Pilarskiego. Całość tworzy klimat podobny do muzyki legendarnych grup progresywnych takich, jak Pink Floyd, King Crimson i SBB. A wszystko na tle głębokiego, przestrzennego brzmienia instrumentów klawiszowych, gongów i łuku! Morrison Tres (Polska) & Christoph Titz (Niemcy) to piękny, wirtuozerski i spektakularny projekt, łączący muzykę etniczną z europejskim jazzem i brytyjskim rockiem progresywnym.
Wystąpią:
CHRISTOPH TITZ – trąbka, flugelhorn
WITEK ŁUKASZEWSKI – wokal, gitara elektryczna, gitara basowa, gitara akustyczna, flety, gongi
SAMBOR DUDZIŃSKI – wokal, instrumenty klawiszowe, saksofon, łuk
KAJETAN PILARSKI – perkusja
“Nasza muzyka jest “zielonym manifestem” nawołującym do pokoju i równowagi ekologicznej. Każdy nasz koncert jest niepowtarzalny, inny. Każdy jest ethno-jazz-rockową mieszaniną nut i słów oraz pukaniem do serc Słuchaczek i Słuchaczy z prośbą o zaprzestanie wojen w domach i wojen domowych oraz “piłowania gałęzi”, na której wszyscy siedzimy (…)” – Morrison Tres.
Cena:
W PRZEDSPRZEDAŻY (wyłącznie online):
– 90 zł – do końca października
– 110 zł – w listopadzie (oprócz dnia koncertu)
W DNIU KONCERTU:
– 130 zł
Christoph Titz
Ten urodzony pod koniec lat 60-tych, pochodzący z Aachen muzyk niezmiennie od początku lat 90-tych należy do najbardziej “rozchwytywanych” trębaczy na scenie jazzowej i popowej w Niemczech. Debiutował z zespołem Scetches, którego płyty i występy w 1994 roku doprowadziły go do Festiwalu Jazzowego w Grenoble, gdzie występował wśród takich gwiazd, jak Cesaria Evora czy Richard Galliano. Następnie zasłynął jako muzyk koncertowy i studyjny, grający u boku takich gwiazd, jak: Marla Glenn, Reinhard Mey, Helmut Zerlett (Harald Schmidt Show), Frank Popp, Marshall & Alexander, Sascha Delbroux, Raw Artistic Soul, Kate Westbrook & The Lux Orchestra. W swojej solowej twórczości nawiązuje do dokonań Milesa Davisa i Cheta Bakera, w bardzo nowoczesny sposób łącząc classic fusion jazz z instrumentalnym popem. Cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce. Jego muzykę można usłyszeć m.in. w Programie III Polskiego Radia. Artystę przyjmowano z entuzjazmem podczas dwóch edycji festiwalu “Jazz na Starówce” oraz na Muzeum Jazz Festiwal, Międzynarodowych Głogowskich Spotkaniach Jazzowych, Zakopianskiej Wiośnie Jazzowej (koncert Trumpet Kings wraz z Piotrem Wojtasikiem) oraz Take Five Jazz Festival.
Witek Łukaszewski
Gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów, poeta oraz pisarz. W latach 1984-2001 organizował legendarny Międzynarodowy Festiwal Gitary w Kościanie i Poznaniu. Trzykrotnie, w latach 1995-1997, został wybrany najlepszym gitarzystą flamenco w Polsce (w rankingu prestiżowego pisma branżowego “Gitara i Bas”). Występował na Przystanku Woodstock ze specjalnymi programami: Magia Flamenco (2007), Norwid nasz codzienny (2008) oraz Fortepian Szopena (2010). Jest liderem zespołów: Acid Flamenco, Morrison Tres i Super Trio. Współpracował z szeregiem najlepszych i najbardziej znanych muzyków w Polsce, m.in. z Józefem Skrzekiem i SBB, Tomaszem Szukalskim, Andrzejem Przybielskim, Markiem Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera), Jackiem Krzaklewskim (Perfect), Jerzym Styczyńskim (Dżem), Wojciechem Hoffmannem (Turbo). Nagrywa z międzynarodowymi muzykami jazzowymi: Christophem Titzem (Niemcy) i Jakobem Dinesenem (Dania). Wydał 21 płyt z pogranicza rocka, flamenco i jazzu. Jest także autorem muzyki i tekstów 10 utworów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz “Ach, świecie…” (Złota Płyta 2018). Napisał kilka poczytnych powieści dedykowanych legendom rocka lat 60./70.: “Schodami do nieba – Led Zeppelin story”, “Jimi Hendrix & Niccolo Paganini – dialogi”, “Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi” oraz książki na wątkach autobiograficznych “Seks & Rock & Roll”.
Sambor Dudziński
Polski aktor teatralny, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej – Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Jest twórcą zarówno własnych projektów (spektakli, koncertów, happeningów), jak i współtwórcą Formacji Chłopięcej Legitymacje. Jego muzykę można usłyszeć w filmach: “Retrospekcja” – dokument o Jerzym Nowosielskim, “Józef Mehoffer – witraże życia” oraz w spektaklach teatralnych takich, jak: “Era Wodnika” (Teatr Muzyczny “Capitol” we Wrocławiu), “Pippi Pończoszanka” (Teatr Dramatyczny w Warszawie), “Niewiarygodne Przygody M. Koziołkiewicza” (Teatr Pantomimy we Wrocławiu). Był nagradzany na wielu festiwalach, w tym dwukrotnie został zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
—
Koncert unoszący się pomiędzy ziemią a chmurami. W przestrzeni, gdzie piękne i wirtuozerskie brzmienia trąbki Christopha Titza oraz psychodeliczne i przejmujące nuty gitar, instrumentów klawiszowych, etnicznych i perkusji Morrison Tres tworzą klimat podobny do muzyki legendarnych grup progresywnych takich, jak Pink Floyd, King Crimson i SBB. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
—
Miasto: Poznań
Miejsce: Collegium Da Vinci – Aula Artis
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 61-719
Data: 2023-11-13 19:00:00