poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Muzyczne Retro Show” – Złote Przeboje Lat 20. i 30. (106130)

10 listopada / 18:00

100PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

"Muzyczne Retro Show" - Złote Przeboje Lat 20. i 30. (106130)

Muzyczne Retro Show – Złote Przeboje lat 20. i 30. Koncert z okazji Święta Niepodległości.

Koncert w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensemble pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Janaszka – pianisty wirtuoza, zwycięzcy i laureata prestiżowych konkursów pianistycznych, festiwali muzycznych oraz chopinowskich stypendiów artystycznych. Jest to jedyne takie w Polsce widowisko muzyczne zespołu – Artes Ensemble – to kostiumowy, w komediowym stylu i z nutką osobistego wzruszenia, szalenie widowiskowy koncert w stylu Retro, złożony z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzący żarliwym blaskiem srebrnego ekranu, eleganckich kreacji, lśniących pereł, zalotnych spojrzeń zza wachlarzy i pięknych futer w stylu retro artystycznej bohemy lat 20. i 30.

Uruchamiając "muzyczny wehikuł czasu" dostarczymy Państwu wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy w wykonaniu znanych i uznanych śpiewaków operowych o międzynarodowej renomie oraz małżeńskiego duetu wirtuozów instrumentalistów wiolonczelistki i pianisty zespołu Artes Ensemble. Podczas koncertu poznacie Państwo smak prawdziwej miłości w przebojach Hanki Ordonówny, zatańczycie Charlestona z Zulą Pogorzelską, zachwycicie się czarem wspaniałych kobiet, wytwornie otulonych w perły i futra wraz z Eugeniuszem Bodo oraz wiele innych zachwycających i lubianych po dziś dzień polskich przebojów dwudziestolecia międzywojennego, niezapomnianych szlagierów złotej ery polskiego kina.

Specjalnie dla Gości koncertu dodatkowe atrakcje:

– lekcja tańca – Charleston,

– pokaz mody Retro.

W cenie biletu słodki poczęstunek.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Kostiumowe widowisko muzyczne na Dzień Matki w stylu retro pt. “Serce Matki” pełne polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., poruszające ciepłe wspomnienia, pełne muzycznych portretów Mam, podziękowań za ich bezgraniczne oddanie oraz recept na wieczną młodość, w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble z duetem śpiewaków i muzyką na żywo tria fortepianowego: skrzypce, wiolonczela, fortepian. Poznacie Państwo smak prawdziwej miłości w przebojach Hanki Ordonówny, zatańczycie charlestona z Zulą Pogorzelską, zachwycicie się kobiecym czarem wraz z Eugeniuszem Bodo, razem z Mieczysławem Foggiem ucałujecie dłonie i porwiecie do namiętnego tanga najpiękniejsze damy magicznych lat 20. i 30.ubiegłego stulecia. W programie m.in.: – słynny przebój “Sex appeal” wykonywany przez….Eugeniusza Bodo, – duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego “Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie “Ada! To nie wypada!”, – niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny “Miłość ci wszystko wybaczy” czy “Na pierwszy znak”, – szlagiery Zuli Pogorzelskiej “Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston “Zula”; – “Umówiłem się z nią na dziewiątą” z filmu “Piętro wyżej” w wykonaniu największego amanta polskiego przedwojennego kina – Eugeniusza Bodo, czy “Już taki jestem zimny drań” z filmu “Pieśniarz Warszawy”; – niezapomniany duet Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza w nastrojowej kołysance “Ach śpij kochanie” z filmu “Paweł i Gaweł”; – przepiękne klasyczne tanga: “To ostatnia niedziela” i “Piosenka przypomni ci” w stylowych interpretacjach Mieczysława Fogga, i wielu, wielu innych zachwycających i lubianych po dziś dzień “polskich evergreenów” dwudziestolecia międzywojennego. Podczas koncertu zabrzmią ponadto: – “Do Ciebie, Mamo” z repertuaru Violetty Villas, – “Matko moja, ja wiem” z rep. Bernarda Ładysza, – “Serce Matki” oraz “Pieśń o Matce” z rep. Mieczysława Fogga, – “Mamma son tanto felice” z rep. Luciano Pavarottiego. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Gniezno
Miejsce: Pałac Balcerowo
Wrzesińska 24 62-200
Data: 2023-11-10 18:00:00

Szczegóły

Data:
10 listopada
Godzina:
18:00
Koszt:
100PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106130/Gniezno/Artes+Ensemble/?utm_source=pp&utm_medium=424