Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski (95835)

29 października @ 17:00

85PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski (95835)

Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach… Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego zapraszamy na premierę spektaklu "Kolacja na cztery ręce" Paula Barza. Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Aktorzy wkładają w swoje postaci niezwykłe pokłady energii. Ich spotkanie ma formę słodkiej komedii. Reprezentują zupełnie dwa odmienne światy, jeden pławi się w luksusie, drugi żyje w biedzie, ale łączy ich muzyka. Osobowości Bacha i Händela, choć ze sobą kontrastują, to dzielenie wspólnej pasji z czasem lekko zaciera te wyraźne na początku różnice. Obaj kompozytorzy doskonale znają twórczość kolegi po fachu, jednak wzajemna zazdrość, nie pozwala im się do tego tak łatwo przyznać.

Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.

Obsada: Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

„Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego to przedstawienie szlachetne, budzące salwy szczerego śmiechu. Nacisk został w nim położony na zaprezentowanie aktorskiego kunsztu, żywy kontakt z publicznością i przypomnienie Widzom, czym może być teatr. Spektakl był już kilkakrotnie wystawiany, m.in. w krakowskim Teatrze STU (także w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego) a jego telewizyjna adaptacja (reż. K. Kutz) znalazła się w Złotej Setce Teatru Telewizji. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Zalasewo
Miejsce: Swarzędzka Sala Koncertowa
ul. Jana Heweliusza 26 62-020
Data: 2023-10-29 17:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
29 października
Godzina:
17:00
Koszt:
85PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95835/Zalasewo/Kolacja+na+cztery+r%C4%99ce/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Swarzędzka Sala Koncertowa / Zalasewo / KB
ul. Jana Heweliusza 26
Zalasewo,Wielkopolskie62-020Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia