poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mariusz Kalaga – Muzyczny Koktajl Przebojów (107686)

20 października / 19:30

65PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Mariusz Kalaga - Muzyczny Koktajl Przebojów (107686)

Mariusz Kalaga – piosenkarz , wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest "Roy’em Orbisonem znad Wisły" – zodiakalny "strzelec". Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu "Cordis Christi", grającego muzykę o tematyce religijnej. W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach: "Buda Folk" i "Unisono". Jest absolwentem: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii Ekonomicznej w Katowicach – menadżer kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu – zarządzanie zasobami ludzkimi (studia podyplomowe).

Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA. Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na "Międzynarodowym Pikniku Country" w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł "Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa". Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. "Wakacyjna Trasa Dwójki" TVP 2, "Festiwal Weselnych Przebojów" w TV POLSAT, w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka, "Gala Piosenki Biesiadnej", "Imiennik Dwójki" – Zbigniewa Górnego oraz w autorskim programie "Przebojowe Smaki" i "Szlagierowa Lista Telewizji TVS".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Mając 14 lat zapisał się do parafialnego chóru Cordis Christi, co zaowocowało występami, koncertami i spektaklami muzycznymi o tematyce religijnej. Swoją zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za piosenkę własnej kompozycji Monopolowy blues W latach 90. występował w kilku zespołach muzycznych, m.in. Duo For You, Johnny Walker Band, Gang Marcela. W czerwcu 2000 wyjechał do Nashville w USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Country Fan Fair, gdzie wystąpił w jednym z klubów. W trakcie tego pobytu zagrał również w Chicago, gdzie wystąpił dla Polonii amerykańskiej. Po powrocie do Polski w lipcu tego samego roku założył zespół Partners, z którym występuje do dnia dzisiejszego. W 2000 odbył się jego recital Od Orbisona do Nelsona transmitowany na żywo w lipcu przez TVP2. W latach 2006?2010 był radnym Rady Miasta Dąbrowy Górniczej i przewodniczącym Komisji Kultury, startował z listy Platformy Obywatelskiej. W kadencji 2010?2014 przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich. Występował na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie odebrał kilka nagród (m.in. Giganci Country). Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Na jednym z koncertów w Dąbrowie Górniczej wykonał z nim piosenkę Gdy nam śpiewał Elvis Presley. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Raszków
Miejsce: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie
Koźmińska 8 63-440
Data: 2023-10-20 19:30:00

Szczegóły

Data:
20 października
Godzina:
19:30
Koszt:
65PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107686/Raszk%C3%B3w/Mariusz+Kalaga/?utm_source=pp&utm_medium=424