Lisa, utalentowana muzycznie dziewczyna z tradycyjnej farmerskiej rodziny, rozpoczyna pracę w nowoczesnej farmie wertykalnej – tej samej, która przyczyniła się do upadku gospodarstwa jej rodziców. Tam poznaje Dalię, córkę muzułmańskich właścicieli. To, co początkowo wydaje się niemożliwe, przeobraża się w głęboką więź między dwiema kobietami z pozornie różnych światów.
W małym miasteczku Stonewall w Manitobie, gdzie wszyscy się znają, a uprzedzenia są głęboko zakorzenione, Lisa i Dalia muszą zmierzyć się nie tylko z własnymi lękami, ale także z presją rodziny i społeczności. Czy ich uczucie będzie wystarczająco silne, by pokonać bariery religii, kultury i klasowych uprzedzeń?
„Przeciwieństwa się przyciągają” to nie tylko historia miłosna – to opowieść o odwadze bycia sobą, przełamywaniu stereotypów i odnajdywaniu własnej drogi w świecie pełnym podziałów. Film w reżyserii Shamim Sarif („I Can’t Think Straight”, „The World Unseen”) z wrażliwością portretuje współczesne wyzwania społeczności LGBTQ+ w konserwatywnym środowisku.
*******
Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.
–
Miasto: Poznań
Miejsce: Kino Muza w Poznaniu – SALA 1
Święty Marcin 30 61-741
Data: 2025-06-29 21:00:00