Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zrozumieć i Pomóc II Forum Zdrowia Psychicznego

10 października 2019 @ 08:30 - 16:30

52657 image 70759697 2316078078655463 4608285654164439040 o - Zrozumieć i Pomóc II Forum Zdrowia Psychicznego

Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Centrum Kultury Zamek ma przyjemność zaprosić Państwa na „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina?”, które odbędzie się 10 października 2019 r. w godzinach 8:30 – 16:30 w Sali Wielkiej, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 80/82.

Wśród prelegentów, biorących udział w konferencji są między innymi prof. Janusz Rybakowski – Konsultant Wojewódzki psychiatrii dla woj. wielkopolskiego, prof. Filip Rybakowski – Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Anna Wilczyńska – lekarz psychiatra w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego Justyna Świątek – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

W trakcie „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina?” popatrzymy na zdrowie psychiczne z perspektywy rodzin/opiekunów/specjalistów wspierających osoby doświadczające kryzysu psychicznego. Poruszane zostaną tematy:
Panel 1 – System – fundament zdrowia psychicznego?
W panelu pierwszym zastanowimy się nad rolą rodziny w procesie zdrowienia osób po kryzysach psychicznych.
Panel 2 – Współpraca czy rywalizacja?
W panelu drugim skupimy się na różnych perspektywach osób zaangażowanych w proces zdrowienia.
Panel 3 – Zadłużenie i co dalej …?
W panelu trzecim porozmawiamy o problemach prawno-finansowych osób po kryzysach psychicznych.
Panel 4 – Nieobecni obecni
Panel czwarty poświęcony będzie tematowi osób samotnie zmagających się z kryzysem psychicznym.

Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez link:
https://tinyurl.com/forum-rejestracja
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
MOŻLIWOŚĆ REJESTRACJI DO 04.10.2019

Każdy uczestnik „Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego – Co na to rodzina”, otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu.
„Zrozumieć i Pomóc – II Forum Zdrowia Psychicznego” to nie tylko panele dyskusyjne i możliwość integracji środowisk zajmujących się wspieraniem osób doświadczających kryzysów psychicznych. Forum łączy w sobie również działania z obszaru kultury i sztuki osób chorujących psychicznie. Stąd też wydarzenie poprzedzi premiera spektaklu pt. „Grimm” w reż. Janusza Stolarskiego, w którym grają osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego związane ze Stowarzyszeniem„Zrozumieć i Pomóc”. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatr Powszechny” realizowanego przez CK Zamek we współpracy ze Stowarzyszeniem “Zrozumieć i Pomóc”. Premiera spektaklu odbędzie się dn. 09.10.2019 roku o godz. 18.30 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Bilety na spektakl, w cenie 15 zł normalny i 10 zł ulgowy do nabycia w kasach CK Zamek lub online poprzez link na Facebook’u
Teatr powszechny – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Szczegóły

Data:
10 października 2019
Czas:
08:30 - 16:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://tinyurl.com/forum-rejestracja

Miejsce

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map