Reklama

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

POI: Body/Ciało {otwarte warsztaty + koncert} | Pawilon,16.04

16 kwietnia @ 16:30 - 22:00

31086 image 56162086 2298869773687082 436883854305787904 o - POI: Body/Ciało {otwarte warsztaty + koncert} | Pawilon,16.04

Poznańska Orkiestra Improwizowana zaprasza – tym razem w ramach programu Pawilon Otwarty – wszystkich zainteresowanych dźwiękowymi/ruchowymi eksploracjami na otwarte warsztaty improwizacji zakończone wspólnym koncertem/performansem.

POI jest platformą zrzeszająca osoby zainteresowane improwizacją w różnych jej aspektach, skupiającą się przede wszystkim na popularyzacji tej formy sztuki. Traktujemy ją bardziej jak żywiołową inicjatywę społeczną, miejsce spotkań odmiennych spojrzeń na aktywność artystyczną niż jak zamkniętą formę zespołu muzycznego. Kluczowa jest dla nas otwartość: i po stronie wykonawczej (cykle warsztatowe, niskie progi wstępu), i po stronie odbiorczej (staramy się, żeby wydarzenia orkiestrowe zawsze były darmowe).

W ramach warsztatów z POI osoby zaangażowane w jej tworzenie dzielą się swoimi praktykami muzycznymi / performatywnymi.


W styczniu swój koncept Chór Nieśpiewający/ Non-singing Choir przeszczepiał na poznański grunt Bartosz Ignacy Wrona. Tym razem Dorota Michalak, choreografka i improwizatorka i Borys Slowikowski, muzyk i performer, podzielą się swoimi narzędziami przydatnymi w kolektywnej improwizacji.

Przyjrzymy się naszym osobistym sposobom reagowania i podejmowania decyzji i ich wpływowi na kolektywny proces twórczy.

Poprzez ćwiczenia wywodzące się z Ensemble Thinking oraz Real Time Composition będziemy pracować nad naszym spektrum reakcji, uważnością i obecnością. Skupimy się na percepcji i synestezji, sposobach odnoszenia się do dźwięku zakorzenionych w ciele i umyśle jako całości, na fizyczności i namacalności dźwięku, na jego przestrzennym i kinestetycznym aspekcie.

Pracy ze zmysłami będzie towarzyszyć praca nad dynamiką interakcji społecznych i podejmowania decyzji w grupie, opierając się na wspólnej wrażliwości.


Liczba miejsc na warsztatach ograniczona, zapisy: poznan.improvisers@gmail.com.

Wstęp WOLNY.

Szczegóły

Data:
16 kwietnia
Czas:
16:30 - 22:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/465451917325085

Miejsce

Pawilon
ul. Ewangelicka 1
Poznan, 61-856 PL
+ Google Map
data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"