Reklama

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Miłość do trzech pomarańczy – reż. Paweł Aigner P R E M I E R A

12 stycznia @ 17:00 - 18:30

19689 image 49467859 2251462591530960 6800031645979115520 o - Miłość do trzech pomarańczy - reż. Paweł Aigner P R E M I E R A

Znany z nieokiełznanego poczucia humoru reżyser Paweł Aigner zabrał się za słynną klasykę włoskiej satyry, utwór weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego, efektem czego powstał spektakl skrzący się żartem, niezwykle dynamiczny, pełen zaskakujących zwrotów akcji, ale i bajkowej, magicznej atmosfery.
„Miłość do trzech pomarańczy”, jako satyryczno-magiczna baśń opierająca się na tradycji commedii dell’arte, uzupełniona została o motywy na wskroś współczesne; czy to inteligentne aluzje do sceny politycznej, czy świadomą grę konwencją, czy język, którym operują postaci, a który powstał przez zręczną adaptację klasycznej wersji sztuki przez samego reżysera.

Dajcie się uwieść tej czarującej, mądro-szalonej opowieści, umuzycznionej balladami, ariami, przebojami, która sprytnie gra z inteligencją widza, oferując mu czystą rozrywkę w atrakcyjnej, wyrafinowanej formie.

W pewnym średniej wielkości królestwie, gdzieś w środkowej Europie, dzieje się prawdziwy dramat. Następca tronu książę Tartaglia zapadł na chorobę zwaną melancholią i jest niezdolny, by przejąć koronę. Jego ojciec, król Karo, który najchętniej rozwiązywałby problemy za pomocą topora, narażony jest w związku z tym na spiski i intrygi niewiernych poddanych, szukających sposobu, by przejąć władzę. Poza polityką, do gry wkracza także potężna magia – za jej sprawą książę, zamiast wracać do formy, zakochuje się w… pomarańczach! I w towarzystwie aktora-komedianta wyrusza w daleką, pełną dziwów i niebezpieczeństw podróż, by je zdobyć.

scenografia: Pavel Hubička
kostiumy: Zofia de Ines
muzyka: Piotr Klimek
teksty śpiewane: Joanna Walter
choreografia: Karolina Garbacik
asystentka reżysera: Laura Słabińska

obsada:
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Mateusz Barta
Marcin Chomicki
Marek A.Cyris
Krzysztof Dutkiewicz
Igor Fijałkowski
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski
Artur Romański

Preferowany wiek od 12 lat

Szczegóły

Data:
12 stycznia
Czas:
17:00 - 18:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.bilety24.pl/teatr/milosc-do-trzech-pomaranczy-46009?id=222655

Miejsce

Teatr Animacji
Św. Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map
data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"