rurociąg fot. J. Black pixabay

Września: Lokalizacja gazociągu już jest

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podpisał decyzję o ustaleniu lokalizacji budowy gazociągu w ramach terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Inwestycja dotyczy budowy gazociągu Witkowo – Września wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi – odcinek Witkowo – KZZU – Opatówko.

Prace będą wykonywane na odcinku 35 km gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 200 mm wraz z światłowodem i infrastrukturą towarzyszącą.

Budowa pozwoli na stworzenie funkcjonalnego systemu dystrybucyjnego gazowego w pełni zintegrowanego z systemem przesyłowym, umożliwiającego efektywny rozpływ gazu ziemnego z terminalu LNG i stanowi uzupełnienie kluczowych korytarzy dostaw paliw gazowych w Polsce. Zapewnia zwiększenie zdolności systemowej oraz bezpieczeństwa dostaw paliw gazowych do istniejących i przyszłych odbiorców przemysłowych oraz dla odbiorców z obszarów gmin Nekla, Witkowo i Września – mówi wojewoda Michał Zieliński. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu z mocy ustawy, co umożliwia Polskiej Spółce Gazowej niezwłoczne złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Terminal LNG w Świnoujściu powstał w latach 2006-2016 i jest pierwszą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej i regionie Morza Bałtyckiego.

WUW

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze