Reklama

Wolsztyn: Policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o podpalenie stodoły

Policjanci z Posterunku w Przemęcie otrzymali zgłoszenie o pożarze stodoły, który mógł zostać celowo wywołany. Na miejscu udało im się zatrzymać osobę, podejrzewaną o podpalenie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, umożliwiając tym samym pozostałym służbom działania.

– Na podstawie uzyskanych informacji policjanci ustalili, że pożar mógł był wynikiem celowego działania sprawcy – tłumaczy Wojciech Adamczyk, z wielkopolskiej policji. – Podejrzewany o to mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki policji. Policjanci ustalili, że zatrzymany 34-latek był w przeszłości karany za podpalenie. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna został przesłuchany. Przyznał, że feralnego dnia wypił kilkanaście piw i z przyczyn, których nie potrafił wyjaśnić, podpalił znajdującą się w stodole słomę. Ogień szybko rozprzestrzenił się na konstrukcję stodoły oraz stojące nieopodal dwie przyczepy i rozrzutnik, a także drewno opałowe, które pomimo prowadzonej akcji gaśniczej doszczętnie spłonęły – dodaje.

Właścicielka wycenia poniesione straty na około 15 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut celowego podłożenia ognia, do którego się przyznał, i na wniosek prokuratury został wobec niego zastosowany areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu nawet siedem lat i pół roku pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Fot. KWP

Dodaj komentarz

avatar