Wielkopolska: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu. Dwie osoby w szpitalu

policja fot. Sławek Wąchała

Dwa samochody zniszczone, a dwie osoby, mężczyzna z kilkunastoletnią córką, w szpitalu. To efekt wypadku na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Europejskiej, Nad Kanią i tzw. łącznika.

Do zderzenia doszło 11 września po godzinie 17.00, jak podaje portal „Gostynska”. Z ustaleń portalu wynika, że 85-letni kierowca fiata tipo, jadący ulicą Nad Kanią, zapomniał, że to nie on ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu – i zderzył się z jadącym droga główną, ulicą Europejską renault, którym podróżowali ojciec z córką. Oni też najbardziej ucierpieli w zderzeniu. Kierowca fiata jechał z dużą prędkością: samochody po zderzeniu wpadły na znaki drogowe, łamiąc je.

Tuż po wypadku na miejsce przyjechali strażacy z OSP Daleszyn, którzy akurat tędy wracali z powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych w Pępowie – i natychmiast włączyli się do pomocy uczestnikom wypadku. Według ich relacji wszystkie trzy osoby biorące udział w wypadku – drugim samochodem podróżował tylko kierowca – były przytomne, jednak kierowca renault skarżył się na silny ból. I on, i jego córka zostali odwiezieni do szpitala w Gostyniu – na szczęście ich obrażenia nie są poważne.

Obecni na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców – obaj byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia dostał mandat i 6 punktów karnych.

Podziel się: