Wielkopolska: Zamiast bruku skwer pełen zieleni

nowy skwer, Górnośląska fot UM. Kalisz

Był plac wyłożony kostką – jest efektowny, zielony skwer na rogu ulic Polnej i Górnośląskiej. „Konsekwentnie zwiększamy powierzchnię zieloną w Kaliszu” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Krystian Kinastowski. – „Takich miejsc będzie więcej!”.

Prace przy nowym skwerze zaczęły się w maju i zakończyły 10 czerwca – tego dnia też rozpoczęły się procedury odbiorowe.
„Zakres prac obejmuje prace rozbiórkowe nawierzchni z kostki brukowej wraz z wywozem, roboty ziemne, ułożenie i podłączenie elementów systemu nawadniania, wykonanie nasadzeń roślinności wraz z ułożeniem włókniny, prace porządkowe, utrzymanie i pielęgnacja roślin. Posadzone zostały klony, tawuły wczesne, miskanty chińskie, sosny górskie” – informował kaliski magistrat przed rozpoczęciem prac.

Nowy skwer kosztował 86 181,30 zł brutto i jest – jak uważa prezydent Kinastowski – pięknym przykładem odbetonowania terenu.

Prezydent zapowiedział też, że takich miejsc będzie w Kaliszu coraz więcej i przy okazji pokazał, jak wygląda nowy skwer po ponad dwóch miesiącach od oddania do użytku.
„Niedawno odbetonowaliśmy i zazieleniliśmy skwer u zbiegu ulic Górnośląskiej i Polnej. Konsekwentnie zwiększamy powierzchnię zieloną w Kaliszu. Takich miejsc będzie więcej!” – napisał prezydent.

Przy samej ulicy Górnośląskiej zazielenią się jeszcze dwa skrzyżowania: z Cmentarną i Serbinowską.

Podziel się: