Wielkopolska: Uszkodzenie gazociągu na polu. Interweniowało pogotowie gazowe

uszkodzony gazociąg fot. KP PSP Gniezno

Straż pożarna i pogotowie gazowe musiały interweniować w Komorowie w gminie Kłecko na polu jednego z tamtejszych rolników. Mężczyzna orząc uszkodził gazociąg średniego ciśnienia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło 13 września tuż po godzinie 18.00 na polu, na którym akurat trwała orka.
„Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Kłecku” – informuje Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Gnieźnie. – „Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano wyciek gazu z uszkodzonego gazociągu”.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przy pomocy mierników wielogazowych wyznaczyli strefę niebezpieczną, a także wstrzymali ruch na drodze wojewódzkiej nr 197.
„W tym czasie na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy pogotowia gazowego, którzy po rozpoznaniu potwierdzili, że wyciek nastąpił na rurze średniego ciśnienia DN63. Dalsze działania polegały na odkopaniu rury gazowej i uszczelnieniu wycieku przy użyciu zacisków gazowych” – informują strażacy. – „Po zatamowaniu wycieku pracownicy Pogotowia Gazowego przystąpili do naprawy uszkodzonej instalacji”.

Podziel się: