burza Górna Wilda

Wielkopolska: Ulewne deszcze dały się we znaki. 50 interwencji strażaków!

Zalana Serbska, Górna Wilda, podtopienia piwnic i utrudnienia na budowie trasy tramwajowej na Naramowice. To efekty deszczowej niedzieli. IMiGW wydało ostrzeżenie przed ulewnymi deszczami także na poniedziałek.

W regionie padało mniej obficie niż w na południu Polski czy na Mazowszu, jednak i tak strażacy zanotowali ponad 50 interwencji w regionie spowodowanych podtopieniami czy zalaniami. Na szczęście żadna z nich nie była bardzo poważna – głównie podtopione piwnice, połamane konary drzew i kanalizacja deszczowa nie nadążająca z odbiorem wody. Najwięcej interwencji służby odnotowały na południu Wielkopolski, czyli w powiatach ostrowskim, kępińskim i ostrzeszowskim.

W Poznaniu skończyło się na kilku większych kałużach w tradycyjnych miejscach, czyli na Serbskiej, Górnej Wildzie i trasie tramwaju na Naramowice.

Jednak to jeszcze nie koniec deszczu. Wczoraj IMiGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które obowiązuje w całym regionie także dzisiaj do godziny 18.00. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia wynosi od 30 mm do 45 mm, lokalnie opady do 50 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze