Wielkopolska: Uczniowie wrócili do szkół

szkoła fot. UMP

470 tysięcy uczniów wielkopolskich szkół wróciło dziś do nauki stacjonarnej. Ale tylko na 5 dni, bo 17 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe w Wielkopolsce.

Uczniowie wracają po przedłużonych feriach świątecznych i czasie nauki zdalnej wprowadzonej ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem. Teraz jednak mają się uczyć stacjonarnie, bo jak wielokrotnie podkreślał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, nauka zdalna niesie zbyt dużo obciążeń dla uczniów, dlatego za wszelką cenę należy utrzymać lekcje stacjonarne.

Lekcje nadal odbywają się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego – uczniowie mają zachowywać dystans między sobą, a w częściach wspólnych nosić maseczki, by uchronić się przed zakażeniem. Akcja szczepień w Wielkopolsce trwa, zachęca do nich Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, ale jak dotąd szczepionki przyjęło tylko 10 proc. dzieci do 11 roku życia.

Nagły wzrost zakażeń z powodu powrotu dzieci do szkół raczej nam jednak nie grozi, jak przy poprzednich falach pandemii. Uczniowie będą w szkołach tylko pięć dni, bo Wielkopolska jest jednym z pięciu województw, które 17 stycznia rozpoczynają ferie zimowe.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: