Wielkopolska: Troje nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w jeden weekend

Policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Jeden został zatrzymany przez mieszkańców, dwoje – przez policję, a wszystko w czasie jednego wrześniowego weekendu. „Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach” – podsumowują tureccy policjanci.

28-letni mieszkaniec Turku kierujący VW Golfem został zatrzymany 11 września około godziny 14.090 na ulicy Kaliskiej. Mieszkańcy tego rejonu mieli podejrzenia, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, więc nie pozwolili mu odjechać i wezwali policję.
„Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci drogówki” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku. – „28-letni kierujący VW Golfem wydmuchał 2,83 promila alkoholu”.

W ten sam weekend policjanci zatrzymali dwóch innych kierowców pod wpływem alkoholu.
„W niedzielę ok. godz. 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Przykonie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Hyundai 45-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Przykona, który wydmuchał 0,80 mg/l (1,68 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu” – informują tureccy policjanci. – „W nocy z piątku na sobotę ok. godz. 0.40 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na placu Wojska Polskiego w Turku zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Peugeot 307. Kierująca 26-letnia mieszkanka Turku została poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,91 (1,91 promila)”.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.
„Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy” – podsumowują tureccy policjanci.

Podziel się: