Wielkopolska: Silny wiatr. Interwencje strażaków w całym regionie

wichura, fot. S. Wąchała.

Połamane drzewa i konary drzew i zerwane linie wysokiego napięcia. Około 20 razy interweniowali w nocy wielkopolscy strażacy z powodu silnego wiatru. To niezbyt dużo, ale wiatr dopiero zaczyna dawać się we znaki.

Silny wiatr najbardziej dał się we znaki mieszkańcom Jarocina i okolic Nowych Skalmierzyc, gdzie pozrywał linie energetyczne. Część Jarocina i miejscowości wokół Nowych Skalmierzyc nie miały prądu przez kilka godzin. W większości jednak interwencje strażaków dotyczyły połamanych gałęzi i drzew. Nikt z powodu wichury nie ucierpiał.

A wiało mocno: jak informuje IMiGW, w nocy z 27 na 28 stycznia do 75, a nawet 90 km na godzinę z zachodu i północnego zachodu. Na południu regionu nad ranem wystąpiły krótkotrwałe burze.

W dalszej części dnia wiatr osłabnie, ale to dopiero początek kłopotów z wiatrem w regionie. IMiGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnie przed silnym wiatrem, które będzie obowiązywać od 29 stycznia od godziny 7.30 do poniedziałku, 31 stycznia, do godziny 7.30.

28 stycznia wiatr nieco osłabnie, do 70 km na godzinę, ale 29 i 30 stycznia znów mocno powieje, do 90 km na godzinę. Silny wiatr będzie się dawał we znaki do 1 lutego, do godziny 7.30. IMiGW ostrzega jednak w związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.

Podziel się:

fot. archiwum