Wielkopolska: Psy porzucone w lesie. Policja zatrzymała podejrzanego

pies znaleziony w lesie fot. Schronisko Ostrów

Dwa psy, żywe, ale w zawiązanych workach, znalazła spacerowiczka w lesie w Fabianowie w powiecie ostrowskim. Zaopiekowało się nimi schronisko dla zwierząt. Teraz policja zatrzymała podejrzanego o wyrzucenie psów. 

Spacerowiczka zabezpieczyła psy i powiadomiła o znalezisku schronisko w Ostrowie i pracownicy natychmiast pojechali odebrać zwierzęta. Pieski już mają schronienie oraz opiekę. Pracownicy schroniska nazwali to „wstrząsającą sprawą” i apelują, by pomóc policji w poszukiwaniu właścicieli psów.

„Psiaki znalezione w workach w lesie w Fabianowie” – napisało schronisko na swoim profilu na Facebooku. – „Są już bezpieczne u nas w schronisku. Czy ktoś je rozpoznaje?? Nie można kryć „takich ludzi” inaczej to nigdy się nie skończy”.

Apel schroniska dał rezultaty i policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o porzucenie psów w lesie. Jak poinformował portal „wlkp24 INFO”, mężczyzna jest mieszkańcem powiatu ostrowskiego i obecnie przebywa w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na terenie komendy. Zostanie mu postawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami. Dlaczego porzucił psy – nie wiadomo.

Podziel się: