Wielkopolska Press Photo 2021: 15 grudnia poznamy zwycięzców

Wielkopolska Press Photo 2021 fot. WBPiCAK

Doroczny konkurs dla wszystkich fotoreporterów z Wielkopolski zbliża się do finału. 15 grudnia o 18.00 zostaną ogłoszone wyniki, a zwycięskie prace będzie można oglądać w holu Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury.

Przypomnijmy, że do konkursu Konkurs Wielkopolska Press Photo można było zgłaszać zdjęcia wykonane w IV kwartale 2020 r. oraz w całym 2021 r. w sześciu kategoriach tematycznych: Wydarzenia, Człowiek i jego pasje, Życie codzienne, Sport, Przyroda i ekologia oraz Czas pandemii. Grand Prix to 2000 zł

Lista osób nominowanych do nagród Wielkopolska Press Photo 2021: Michał Adamski, Przemek Błaszkiewicz, Łukasz Cynalewski, Vladyslav Gardash, Jarosław Hemmerling, Adam Jastrzębowski, Janusz Jurek, Tomasz Kłuczyński, Mikołaj Konkiewicz, Weronika Krawczuk, Artur Kucharczak, Marek Lapis, Dariusz Madziński, Justyna Olszewska, Jakub Rybicki, Norbert Rzepka, Magdalena Sobczak, Mateusz Sobierajski, Dawid Stube, Paweł Szott, Paweł Śpiewak, Michael Toporowski, Robert Woźniak, Marek Zakrzewski

Wyniki konkursu poznamy 15 grudnia o godzinie 18.00. W trakcie wernisażu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznego i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, na ul. Prusa 3 zostaną ogłoszeni zwycięscy, osoby wyróżnione oraz osoby zakwalifikowane na wystawę.

Skład jury Wielkopolska Press Photo 2021:

Karolina Jonderko
Urodzona w 1985 roku w miejscowości Rydułtowy. Członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. World Press Photo 2021 czy Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku. Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami.

Michał Sita
Fotograf dokumentalista, kurator. Absolwent fotografii na ITF w Opawie i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem dotyczącym społecznych sposobów używania przeszłości we współczesnej Polsce. Prowadzi badania poprzez fotografię – w irackim Kurdystanie zajmował się zmianami w lokalnych hierarchiach plemiennych, aktualnie pracuje nad tematami dotyczącymi interpretacji historii i społecznej pamięci. Jeden z kuratorów programu talentów 6×6 World Press Photo.

Mateusz Kiszka
Główny instruktor ds. amatorskiego ruchu fotograficznego w WBPiCAK. Absolwent Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej pracy artystycznej zajmuje się szeroko rozumianym dokumentem fotograficznym. Szczególnie interesują go tematy dotykające historycznych doświadczeń miejsc, poprzez które opowiada o indywidualnym empirium.

Tobiasz Jankowiak
Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Fotografia (2012-2017), w latach 2017-2019 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie był odpowiedzialny za digitalizację i tworzenie reprodukcji cyfrowych zbiorów. Obecnie związany z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury. Zajmuje się fotografią oraz filmem eksperymentalnym.

Źródło: WBPiCAK

Podziel się: