Wielkopolska: Podejrzany o podpalenie stogu zatrzymany!

pożar stogu, Pakszyn fot. OSP Czerniejewo

Policjanci z Fałkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie stogu w miejscowości Pakszyn w gminie Czerniejewo. 33-latek decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Zdradził go… rower.

Pożar wybuchł 20 sierpnia około godziny 1.00 w nocy. Na miejsce natychmiast pojechali strażacy z okolicznych jednostek, ale także patrol policji z pobliskiego Fałkowa.

I strażacy, i policjanci od razu podejrzewali, że mogło tu dojść do podpalenia. W tym podejrzeniu jeszcze utwierdził funkcjonariuszy porzucony rower znaleziony około 200 metrów od miejsca pożaru.

„Przed godziną 4.00, jeszcze podczas akcji gaśniczej, przed przyjęciem formalnego zawiadomienia policjanci wytypowali prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – „Okazał się nim 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych”.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Mężczyzna już wcześniej był skazany na więzienie za podobne przestępstwa. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Wartość strat powstałych w wyniku pożaru oszacowano na 36 tys. złotych.

Podziel się: