Wielkopolska: Ostrzeżenie przed upałem. Drugiego stopnia!

Jutro w zachodniej Wielkopolsce, a w piątek już w całym regionie będzie obowiązywało ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed upałami. I jest to ostrzeżenie drugiego stopnia!

Meteorolodzy ostrzegają od kilku tygodni przed ekstremalnymi upałami i czwartek, 17 czerwca, ma być pierwszym dniem, kiedy słupki termometrów przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Pierwszego dnia upałów stanie się tak jednak tylko w zachodniej części kraju: województwach zachodniopomorskim, lubuskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim oraz zachodniej części Wielkopolski.

W piątek, 18 czerwca, ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami będzie już dotyczyło całego regionu. temperatury w dzień mogą przekroczyć 34 stopnie Celsjusza, w nocy nie spadną poniżej 20 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95 proc.

Wszystko wskazuje na to, że IMiGW utrzyma ostrzeżenie także w sobotę i niedzielę, 19 i 20 czerwca, bo zgodnie z prognozami pogody takie temperatury mają się utrzymać do wtorku, 22 czerwca.

IMiGW

 

Podziel się: