Wielkopolska: Ostrzeżenie przed burzami i upałem na północy. Na południu tylko burze

Burza Poznań fot. Magda Zając

Kolejny dzień z ostrzeżeniem meteorologicznym dla regionu. Jak informuje IMiGW, na północy można się spodziewać burz z gradem i upału – tu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Na południu natomiast grożą tylko burze z gradem.

IMiGW wydał dwa ostrzeżenia na dzień 15 sierpnia dla powiatów nowotomyskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, obornickiego, chodzieskiego, pilskiego, złotowskiego i wągrowieckiego. Ostrzeżenie stopnia pierwszego obowiązuje przed burzami z gradem, które mogą występować od godziny 14.00 do północy.
„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – ostrzega IMiGW.

Dla tych samych powiatów obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem od godziny 13.00 do 20.00. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. IMiGW informuje, że ważność ostrzeżenia może zostać przedłużona, a stopień podniesiony.

Natomiast w pozostałych powiatach Wielkopolski, na południu, od godziny 14.00 do północy można się spodziewać burz z gradem. Obowiązuje ostrzeżenie stopnia pierwszego.
„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – informuje IMiGW.

Podziel się: