Wielkopolska: Nastolatkowie podejrzani o posiadanie narkotyków. Policja zatrzymała ich w ogrodzie jordanowskim

fot. Sławek Wąchała

Dwóch piętnastolatków odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Zostali z nimi zatrzymani w pleszewskim ogrodzie jordanowskim. Obaj zostali zatrzymani przez policję, a sprawa trafiła do sądu dla nieletnich.

Wszystko wydarzyło się 9 września o godz. 21.20 w Pleszewie na ul. Niesiołowskiego, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie. Funkcjonariusze zauważyli w ogródku jordanowskim znajdującym się przy tej ulicy grupę młodzieży. A ponieważ w tej okolicy często dochodzi do dewastacji i zakłóceń porządku, policjanci postanowili wylegitymować zastane tam osoby.
„Okazało się, że w grupie znajduje się dwóch 15-latków, którzy mają przy sobie środki narkotyczne” – informują pleszewscy policjanci. – „Byli to mieszkańcy gminy Czermin i gminy Pleszew. Kryminalni znaleźli przy nich marihuanę i metaamfetaminę. Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do pleszewskiej komendy. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania obu 15-latków. W pokoju mieszkańca gminy Pleszew znaleźli i zabezpieczyli narkotyki oraz urządzenia do porcjowania narkotyków”.

Sprawą piętnastolatków zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Pleszewie, który podejmie decyzję o ich dalszym losie.

Podziel się: