Wielkopolska: Można składać wnioski na stypendia naukowe od marszałka

urząd marszałkowski fot. L. Łada

Nawet 6 tys. zł mogą otrzymać uczniowie i studenci w ramach stypendium od marszałka Marka Woźniaka. Stypendium jest przyznawane właśnie w tych dwóch kategoriach, a 1 września rozpoczęło się przyjmowanie wniosków. Można je składać do 20 października.

– Grono naszych dotychczasowych stypendystów to już 637 młodych, zdolnych osób – mówi Marek Woźniak. – Cieszę się, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego, mogę zaprosić kolejny raz do udziału w naszym programie stypendialnym. To niezmiennie – od 2007 roku – stabilna oferta Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Wierzę, że jesteście naszą najlepszą inwestycją.

Stypendium mogą dostać uczniowie, którzy osiągnęli znaczący sukces w nauce i uczą się w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego oraz absolwenci tych szkół, którzy kończą naukę w roku składania wniosku. Maksymalna wysokość stypendium w tej kategorii wynosi 4 tys. zł.

O stypendium dla studentów mogą się starać ci studiujący na wielkopolskich uczelniach, którzy osiągają sukcesy w naukach humanistycznych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, teologicznych, a także w sztuce. Tu stypendium może wynieść 6 tys.

Informacje o szczegółach zasad składania wniosków można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podziel się: