Wielkopolska: Miliony dla regionu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

wojewoda Michał Zieliński fot. WUW
Prawie 123 mln zł trafi do Wielkopolski w drugim naborze Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W poprzednim było to 800 mln. Wsparcie jest bezzwrotne i przeznaczone na dofinansowanie inwestycji w województwie.

Jak zwraca uwagę wojewoda Michał Zieliński, RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje. To także realne korzyści dla samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Dzięki środkom z drugiego naboru zostaną między innymi wyremontowane obiekty Klubu Sportowego Warta Poznań (4,5 mln zł) i przebudowane pracownia endoskopii oraz poradnia Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile (4 mln zł). 9 mln zł dostanie na drugi i trzeci etap modernizacji szpital w Krotoszynie, 6 mln zł inwestycja połączenia ulicy Szerokiej z Łódzką w Kaliszu, 4 mln rozbudowa SP3 w Gnieźnie, a 2 mln – budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w gminie Strzałkowo. 1 200 000 dostanie też na rozbudowę szpitala powiat wągrowiecki.

Pieniądze będą też na budowę remizy OSP w Nowej Wsi Ujskiej, remont pomieszczeń SP2 w Rogoźnie, modernizację monitoringu wizyjnego miasta Oborniki, budowę boiska w gminie Tarnówka, instalacji gazowej w szkole podstawowej w Gołańczy i zbiorników retencyjnych wody pitnej w gminie Wysoka.

Jak przypomina wojewoda, w pierwszym rozdaniu Wielkopolska otrzymała prawie 800 mln złotych. Dzięki nim udało się między innymi przebudować oddziały szpitala w Turku, rozbudować szkołę w Rydzynie, zbudować kanalizację sanitarną wraz z drogami w Golęczewie i Zielątkowie oraz Suchym Lesie, a także wyremontować budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kaliszu.

WUW