Wielkopolska: Mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych zmarł w szpitalu

for. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

68-letni mieszkaniec Jarocina został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych przy ul. Wrocławskiej. Mężczyznę przewieziono do szpitala, ale nie udało się go uratować. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 

Do wypadku doszło 20 sierpnia około godziny 21.00, jak informuje portal „jarocinska”. 68-latek wyszedł po zakupach ze sklepu i właśnie przechodził na drugą stronę ulicy, gdy uderzył w niego fiat panda. Wyglądało to niezwykle dramatycznie, ponieważ mężczyzna wpadł na maskę samochodu i jechał w ten sposób jeszcze przez około 20 metrów, zanim spadł.

Według wstępnych ustaleń policji 22-letnia mieszkanka gminy Jarocin kierująca fiatem nie zachowała należytej ostrożności, nieuważnie obserwowała przedpole jazdy, a także ruch pieszych, no i nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu przez ulicę pieszemu. Jak sprawdzili policjanci – była trzeźwa.

Świadkowie wypadku ruszyli na pomoc mężczyźnie, wśród nich druhna Katarzyna Szymandera z OSP Mieszków, udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy, zanim nie dotarło pogotowie. Ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala. Niestety, pomimo starań lekarzy mężczyzna zmarł w szpitalu. Powodem były obrażenia, jakich doznał podczas wypadku.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Podziel się: