Wielkopolska: Mężczyzna podejrzany o zabicie psa. Siekierą

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Wągrowieccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Wągrowcem podejrzanego o zabicie swojego psa siekierą. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu, funkcjonariusze 16 sierpnia otrzymali telefoniczną anonimową wiadomość o tym, że mężczyzna zabił swojego psa i zrobił to z pomocą siekiery.

Policjanci udali się do wsi, gdzie miało dojść do tego wydarzenia, ale mężczyzna wszystkiemu zaprzeczał. Twierdził, że psa potrącił samochód, więc go zakopał. Policjanci nie mieli zamiaru mu uwierzyć.
„Przekazywane przez mężczyznę informacje nie zgadzały się jednak z wcześniejszymi ustaleniami” – informuje KPP w Wągrowcu. – „Z uwagi na stan trzeźwości mężczyzny (około 2 promili alkoholu) nie przeprowadzono z nim czynności procesowych. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych”.

Tymczasem policjanci sprawdzili dokładnie posesję mężczyzny i znaleźli ciało psa porzucone w polu. Ślady wskazywały nie na potrącenie przez samochód, ale na użycie takiego narzędzia jak siekiera. Odnaleźli i zabezpieczyli również samą siekierę.

43-latek, po wytrzeźwieniu i w konfrontacji z faktami, przyznał się do uśmiercenia psa. Usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo prokurator rejonowy zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem policji. Mężczyzna ma stawiać się dwa razy w tygodniu w KPP w Wągrowcu.

Podziel się: