Wielkopolska: Kradzież u jubilera. Sprawca uciekł z biżuterią wartą 10 tys. zł

fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

34-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży biżuterii ze sklepu jubilerskiego w Pniewach. Mężczyzna poprosił o pokazanie mu biżuterii wartej około 10 tys. zł, po czym zabrał ją i uciekł.

Do kradzieży doszło w sierpniu tego roku. Za złodziejem pobiegła pracownica sklepu, ale nie udało jej się dogonić sprawcy. Zgłosiła sprawę policji, a śledczym udało się ustalić podejrzanego. Problem polegał jednak na tym, że podejrzany o to przestępstwo 34-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania, więc ustalenie, gdzie przebywa, zabrało trochę czasu – ale zakończyło się sukcesem.

– Dzięki informacjom zdobytym przez pniewskich policjantów, w ubiegłym tygodniu został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Kościanie – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży biżuterii, do którego się przyznał. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

Za kradzież 34-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Podziel się: