Wielkopolska: Kradł paliwa i włamał się do miejskiej toalety. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

kradzież paliwa fot. policja Gostyń

Policjanci z gostyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka, który kradł paliwo z samochodu ciężarowego. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że ma na sumieniu znacznie więcej.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu w nocy z 2 na 3 sierpnia po godzinie 2.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do ciężarówki zaparkowanej przy ul. Niestrawskiego w Gostyniu podjechał samochód osobowy. Policjanci niezwłocznie tam pojechali – i na miejscu zobaczyli mężczyznę, który na ich widok schował się pod pojazd, a przy samej ciężarówce, przy wlewie do zbiorniku paliwa, na ziemi stały plastikowe pojemniki. W jednym z nich znajdował się wąż, którego drugi koniec był w baku.
„Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku” – podsumowują gostyńscy stróże prawa. – „To 35-latek, który przyznał, że wyłamał wlew paliwa metalowym narzędziem, otworzył bak i spuszczał ropę. Przed przyjazdem policjantów zdążył ukraść 30 litrów oleju napędowego”.

Sprawą zajęli się policjanci dochodzeniowo-śledczy oraz policjanci operacyjni, a zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na postawienie 35-latkowi kolejnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Okaząło się, że 35-latek dwukrotnie, w lipcu i w sierpniu, włamał się do automatu wrzutowego na monety w toalecie miejskiej przy ul. Jana Pawła II w Gostyniu.
„Podczas przesłuchania wyjaśnił, że metalowym narzędziem pokonywał zabezpieczenie kasety i zabierał ze środka drobne pieniądze” – informują policjanci.

35-latek odpowie za trzy kradzieże z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Podziel się: