Wielkopolska: Czołowe zderzenie na rondzie. Dwie osoby trafiły do szpitala

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch 16-letnich rowerzystów jadących z przeciwnych stron chodnikiem ulicy Wrocławskiej nie zdołało się wyminąć i zderzyli się czołowo. W dodatku jak najbardziej dosłownie, bo głowami. Obaj trafili do szpitala.

Jak informuje portal „Gostynska”, nietypowy wypadek miał miejsce 12 września przed godziną 9.00 rano. Młodzi rowerzyści jechali w przeciwnych kierunkach chodnikiem ulicy Wrocławskiej i zderzyli się ze sobą głowami. Obaj z ranami na czołach zostali odwiezieni do szpitala.

Wszystko jednak wskazuje na to, że młodzi ludzie poniosą poniosą znacznie bardziej dotkliwe konsekwencje niż rozcięte łuki brwiowe i pobyt w szpitalu. Jak powiedział portalowi mł. asp. Jakub Mańkowski, funkcjonariusz wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu, obaj rowerzyści złamali prawo, bo jadąc po chodniku popełnili wykroczenie. Drugą stroną ulicy biegnie droga rowerowa, z której powinni korzystać. Mogliby z jezdni wjechać na chodnik, gdyby nagle bardzo się pogorszyła pogoda – ale to także nie miało miejsca.

Gdyby byli pełnoletni – dostaliby mandaty na podstawie artykułu 86 Kodeksu Wykroczeń, i to nie niższe niż 1500 zł. Jednak ponieważ są nieletni, sprawa trafiła do wydziału do spraw nieletnich KPP w Gostyniu.

Podziel się: