Wielkopolska: Chciał kupić węgiel, a stracił ponad pięć tysięcy złotych

węgiel fot. OnzeCreativitijd, pixabay

Sprzedaż węgla po okazyjnej cenie – to kolejna metoda oszustów, wykorzystujących problemy z kupnem węgla i jego wysokie ceny do wyłudzania pieniędzy. W takiej właśnie „transakcji” stracił ponad 5 tysięcy złotych mieszkaniec powiatu tureckiego.

„W tym tygodniu mieszkaniec powiatu tureckiego znalazł w sieci stronę internetową, na której była możliwość zakupu węgla w okazyjnej cenie” – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku. – „Mężczyzna po zarejestrowaniu się na stronie zakupił dwie tony ekogroszku i po otrzymaniu faktury zapłacił przelewem 5200 zł. W kolejnym dniu otrzymał z banku informację o tym, że na konto na które przelał pieniądze zgłaszano podejrzenia oszustwa. Z uwagi na to pokrzywdzony próbował kontaktować się z numerem telefonu podanym na stronie internetowej, lecz był niedostępny. Po sprawdzeniu numeru NIP udało się ustalić, że podmiot posiada inny numer telefonu, na który zadzwonił. W rozmowie dowiedział się, że oszuści stworzyli stronę internetową z danymi legalnie działającej firmy i podszywają się sprzedając produkty opałowe”.

Oszukany klient złożył zawiadomienie o oszustwie w Komendy Powiatowej Policji w Turku. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo w tej sprawie, ale jednocześnie ostrzegają wszystkich, którzy właśnie przymierzają się do zakupu węgla, by byli szczególnie ostrożni, zwłaszcza wtedy, gdy dokonują zakupów przez internet i w okazyjnej cenie.

„Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał należy sprawdzić, czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru” – radzą tureccy policjanci.

Podziel się: