Wielkopolska: Bus uderzył w ogrodzenie posesji i dachował

dachowanie fot. OSP Koźminek

Nadmierna prędkość i śliska nawierzchnia – to były dwa powody zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Dębsko Ostoja w podkaliskiej gm. Koźminek. Dostawczy bus uderzył w ogrodzenie, uszkodził znak drogowy i dachował w rowie.

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia około godziny 23.30. Jak informuje portal „kalisz24 info”, wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście okazało się, że jedyna podróżująca nim osoba, 24-letni kierowca, nie ucierpiała.

Jak poinformowała portal kom. Monika Rataj z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu według ustaleń policji kierowca samochodu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie uderzył w ogrodzenie, uszkodził znak drogowy i zakończył jazdę w rowie, na boku.

Kierowca był trzeźwy, jak sprawdzili policjanci. Został ukarany przez nich mandatem karnym. Przebadali go także ratownicy medyczni – na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Na miejscu pracował zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, a także dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku.

Podziel się: