Wielkopolska: 17-latek podejrzany o rozbój zatrzymany przez policję. Znaleźli go za tapczanem

zatrzymani fot. policja Wągrowiec

Sąd Rejonowy w Wągrowcu na wniosek Prokuratora Rejonowego zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 17-latka z gminy Gołańcz podejrzanego o rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do wągrowieckich policjantów 14 sierpnia po południu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że członek jego rodziny, gdy wracał pieszo do domu, został zaatakowany i obrabowany. Sprawą zajęli się policjanci z Damasławka i Wągrowca.

„Wstępnie ustalono, że potencjalny sprawca napaści był w towarzystwie kolegi, a zaraz po zdarzeniu odjechali w stronę Kcyni” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. – „Policjanci ustalili, że mogą przebywać w wynajmowanym mieszkaniu w pobliskim Stołężynie. Mężczyźni (jeden z nich podejrzany o rozbój) pojawili się tam pod wieczór i zamknęli się w jego wnętrzu. Policjanci siłowo weszli do środka i zastali ich chowających się za tapczanem”.

Obydwaj mężczyźni obecni w mieszkaniu zostali zatrzymani. Policjanci ustalili, że jeden z nich, 17-latek pochodzący z Warszawy, był poszukiwany przez warszawską policję, która miała doprowadzić go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Drugi to 17-latek pochodzący z gminy Gołańcz, który również był poszukiwany przez policję z tego samego powodu co jego kolega: by trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, do którego skierował go sąd.

„Ustalenia śledczych dały podstawę do przedstawienia mieszkańcowi gminy Gołańcz zarzutu dokonania rozboju” – informuje KPP Wągrowiec. – „Przyznał się, bez składania wyjaśnień. Drugi z nastolatków został przekonwojowany do wyznaczonego ośrodka wychowawczego”.

Policjanci uznali, że zebrany materiał dowodowy daje podstawę do wnioskowania dla zatrzymanego o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Wągrowcu po przeprowadzeniu rozprawy i dokładnej analizie materiału dowodowego przychylił się do wniosku i zdecydował o aresztowaniu 17-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Podziel się: